Çanakkalede ek iş ilanları

Çanakkale’de İş Fikirleri – Çanakkale’de Yapılabilecek İş Fikirleri

Total
0
Shares

Çanakkale’de iş fikirleri kentin tarihiyle doğru orantılıdır. Kendi ismi ile anılan boğazın en dar kıyısında yer alan küçük iller arasında yerini almaktadır. Trakya kalıntılarını da içinde barındıran il konumundadır. Antik çağda olan  Troia ve Assos yerleşkeleri günümüze ulaşan kalıntılar ile bu topraklar üzerindeki tarihi yansıtmaktadır.

Turizm İş Fikri Olanakları

Çanakkale Boğazı sayesinde Anadolu, Avrupa ile Karadeniz arasındaki bağlantıyı sağlayan iki geçit bölgesinden birisi olması nedeni ile zengin bir tarihi vardır. Bu tarihi kalıntılar turistlerin merakı haline gelmektedir. Bu şehre yatırım yapmak isteyen kişi için otel kurmak mantıklı bir iş olabilir. Günü birlik gezinin imkânsız olduğu Çanakkale’de bir gece konaklayacak olan turist dört mevsim gezi imkânı bulacaktır.

Çanakkale Ekonomisi ve Tarım İstihdamı

Çanakkale geçim kaynağı ve ekonomisini tarıma borçludur. Çanakkale ekonomisinde tarımının en önemli faaliyet olmasının yanı sıra son yıllarda tarıma dayalı sanayi kolları gelişme göstermiştir. Buna bağlı olarak ekonomide sanayinin payı artmıştır. Yetiştirilen tarım ürünleri arasında en önemli paya sahip olan ürünler ise hububat ve sebzedir.

Çanakkalede ek iş ilanları

Çanakkalede Ek İş İlanları

Çanakkale şehrimizde yaşayanlar için iş ilanları yayınlayan birçok site bulunmaktadır. Bu sitelere giriş yapılarak Çanakkalede ek iş ilanlarına ulaşım ek iş talep edebilirsiniz.

Girişimciler İçin Diğer İş Fikirleri

Girişimcilik ruhu toprağa dayalı sanayiyi geliştirmiştir. Çan’da kurulu bulunan seramik ve kalebodur fabrikaları iş imkânı sunmaktadır. Ezine’de  bulunan çimento fabrikası, dondurulmuş gıda, sebze ve su ürünlerini değerlendiren fabrikalar kurulmuş buda istihdamı olumlu yönde etkilemiştir. Çanakkale merkezde üretilen dondurulmuş ve kurutulmuş gıda, su ürünleri, bakliyat, çimento, maden cevheri, seramik ve karo fayans en çok ihraç edilen ürünler arasında yerini almaktadır. Bu ihraç edilen ürünler ile il ekonomisinde önemli yere sahiptir.

Bu ekonomik getirinin yanı sıra geçmişinde ki derinlik ve olaylar tarihi kalıntılar sayesinde senede çok sayıda turist çekmektedir. Turist şehri olarak bilinen Çanakkale gezilecek görülecek yerler arasındadır. Türkiye’nin tarihin de tarih kitaplarında anlatılan adına şiirler destanlar yazılan tarihi mirası kim görmek istemez ki. Üç tarafımızın denizler ile çevrili olması balıkçılığı ön plana çıkartmaktadır. rt Balıkçılık işi baya para getiren işler arasındadır. İlerleyen teknoloji ile soğuk hava depoları hızla yayılmış kışın tutulan balık ilk günkü tazeliğini koruyarak piyasaya sürülebilir.

Çanakkale’de yaşayanlar için birçok iş fikri olmasına rağmen kendinize göre bir iş bulamıyorsanız Çanakkalede ek iş veren firmalardan destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like