Denizlide yapılacak iş fikirleri

Denizli’de İş Fikirleri -Denizli’de ne İş Yapabilirim?

Total
0
Shares

Denizli’de iş fikirleri için öncesinde nasıl bir iş yapılması gerektiğine karar verilmesi gerekir. Yani yatırımı olacak yoksa bir işletmede çalışan, yetkili gibi başvurular yapılacak bunun için hazırlık yapılması, yani bireysel açıdan bir beklenti – koşul değerlendirilmesi yapılmalıdır. Örneğin yatırım düşünüyorsanız birikim, ortaklık ve gelirin uzun vadede nasıl seyredeceği gibi durumları ele almak gerekir.

Denizli Ekonomisi 

Tarımsal faaliyetler denizli ilinin temel geçim kaynağını oluşturmaktadır.  Aktif olarak çalışan nüfusun %70’i tarım, balıkçılık ve ormancılıkla uğraşmaktadır. Ancak son 15 yıl içinde sanayi alanında da önemli gelişmeler görülmektedir.  Gelişmişlik düzeyi açısından çok geri olmayan, ancak çok da kapsamlı bir sanayi hâkimiyeti görünmeyen Denizli’de turizmin de etkisini unutmamak gerekir. Pamukkale kentin en önemli turizm gelir kaynaklarını oluşturur. Buraya her sene binlerce yerli ve yabancı kişi gelmekte, kente ciddi miktarda para bırakmaktadır. Tarım ürünlerine geri dönülecek olursa, iklim ve toprak özellikleri nedeniyle zeytinin en önemli ürünlerden olduğu görülebilir. Yani bu alana ilginiz varsa zeytin üretimi ve satışından ciddi bir gelir alabilirsiniz.

Denizlide yapılacak iş fikirleri

Sanayinin Gelişimi

Kentte sanayi hızlı bir gelişim içindedir. Bu süreç beraberinde Denizli’nin birçok sektöründe de ilerleme sağlar.  Pamuklu sanayi, boya sanayi, yem fabrikaları ve daha çok sayıda üretim alanına rastlanabilir. Örneğin Denizli’de çalışmak için buraya işçi olarak gelmek isteyen biri için bu fabrikalar iyi bir imkân olabilir. Kentin çok pahalı olmaması ve iklim olarak kış aylarının sert geçmemesi rahat bir geçim sunabilir.  Yakın gelecekte bölgenin sanayi merkezi olması beklenmekte, bu nedenle yatırımlar da hızlı bir şekilde sürmektedir.

Ulaşım Sektörü ve Etkileri

Denizli’nin geçiş yolu konumunda olması ilin çevresinde kurulan tesislerde bir artış sağlar. Bu tesisler zorunlu olarak alışveriş yapmayı gerektirdiğinden siz de yol üstü alanları değerlendirebilir ve ciddi bir gelir sağlayabilirsiniz.

Öğrencilere Yönelik İşletmeler

Denizli’nin aynı zamanda öğrenci şehri olması kentin hareketlenmesinde ciddi bir katkı sağlamıştır. Birçok öğrencinin çok yoğun bir şekilde gittiği Play Station işletmeleri bulunur. Siz de gençlere hizmet vermek ve bundan gelir elde etmek istiyorsanız bu tür bir yatırımı  değerlendirebilirsiniz.   Ayrıca lise ve üniversite çevresinde olmayan bir yatırım alanı bularak da fark yaratabilirsiniz.

Oto Yıkama Sektörü

Orta gelişmişlik düzeyine sahip olan Denizli’de iş fikirleri arasında en çok talep görebilecek seçeneklerden biri oto yıkama alanıdır. Kentin çıkışında ya da merkezinde bir yerde bu ihtiyaca yönelik olarak yatırım yapabilirsiniz.  Gelişmeye devam eden yapıda olmasıkentin alışveriş yapılmasına yatkın olduğunun da göstergesidir. Bu nedenle sadece belirtile alanlarda sınırlı kalmak zorunda değilsiniz elbette.

Sizin beğeni ve ilgi alanlarınız, ekonomik kapasiteniz ve şehirden beklentileriniz de bu iş seçeneğinde belirleyici olacaktır.  Ancak yatırım için artı sağlaması bakımından ilk birkaç ayda ekstra gider olacağını da belirtmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like