Instagram Ürünleri Gör Nasıl Yapılır?

Total
0
Shares

Ülkemizde  Instagram’ın merakla beklenen özelliği “Instagram Ürünleri Gör” çıktığından beri ilgi görmeye başlamıştır. Mağaza özelliği işletmelere çeşitli avantajlar sunduğundan, gönderilere ve hikayelere ürün eklemek ve bu ürünleri kullanarak doğrudan siteden satış yapmak mümkündür. Bu seçenek tüm e-ticaret işletmeleri tarafından kullanılabilir ve doğrudan uygulama üzerinden hedef kitlenize ulaşmanıza ve daha ayrıntılı ürün bilgileri vermenize olanak tanır.

Özünde Facebook Store ve Instagram özellikleri birlikte yönetilir ve tüm işlemlerin tamamlandığı Ticaret Yöneticisi panelidir. Bu panelde, mağazanızı düzenlemek, envanterinizi yönetmek ve tanıtım yürütmek için araçlar da dahil olmak üzere yalnızca bir bilgisayarda kullanılabilen çok sayıda seçenek bulunmaktadır.

Instagram’ın yeni Mağaza özelliği ile birçok özellik kullanıcılar ve markaların kullanımına açıldı. Kullanıcılar, Instagram’ın e-ticaret sitelerinin ürünlerini hızlı ve kolay bir şekilde satmasına yardımcı olan Instagram Ürünleri Mağazadan Gör özelliğinden de yararlanabiliyor. Yeni mağazalara göz atabilir ve Instagram Mağazasından istediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Düşündüğünüz ürünleri İstek Listenize ekleyip daha sonra satın alma seçeneğine sahip olursunuz.

Instagram Mağaza Özelliği

Instagram’da Mağaza sekmesine erişmek, Keşfet veya Makaralar sekmelerine erişmek kadar kolaydır. Instagram Store özelliği, kullanıcıların aradıkları ürünün çeşitli yinelemelerini sergilemelerine, geniş bir ürün yelpazesine göz atmalarına, beğendikleri ürünü hızlı bir şekilde satın almalarına ve ürünün fiyatını görmelerine olanak tanır. Instagram’ın mağaza özelliği sayesinde kullanıcılar fotoğraflarda gördükleri ürünleri doğrudan gönderiden satın alabiliyor. Gönderi ve hikayelerinizde kişileri etiketlediğiniz kadar kolay bir şekilde ürünleri de etiketleyebilirsiniz. Müşterileriniz bu sekmelere tıkladıklarında ürünleriniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirler. Aynı link sayesinde e-ticaret sitenize giriş yapabilirsiniz.

Instagram’da Mağaza Nasıl Açılır?

Instagram’da Mağaza özelliğinin açılıp aktif olabilmesi için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu koşullar sağlanıyorsa, Facebook ürün kataloğunuzu Instagram hesabınıza bağlayabilirsiniz. Facebook ve Instagram özellikleri aslında birlikte kontrol edilir. Tüm işlemler yalnızca bilgisayarlarda kullanılabilecek bir panelden yönetilir. Burada kullanıcılara araçları, envanter yönetimi, mağaza organizasyonu gibi özellikler sunar.

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Instagram Alışveriş kapsamında sizlere sunulan hizmetler firmalar aracılığıyla sağlanmaktadır. Şirketler ayrıca çeşitli reklamlar alarak kendi web sitelerini oluşturabilirler. Birçok işletme farklı web siteleri için hazırlık yaparak kendini geliştirebilir. Etiketler bu noktada çok önemlidir.

Instagram’ın alışveriş özelliğini aktif hale getirmek için işlemin insta store üzerinden yapılması gerekmektedir. Instagram hesabınıza mavi tik vermek görünürlüğünü arttırabilir. Bu size daha kaliteli içerikler ürettiğinizi hissettirecektir. Alışverişi etkinleştirmek için işletmenizin Instagram profilini girin. Ardından ayarlara gidin ve mağazaya tıklayın. Hesabınızı bağlamak istediğiniz ürün kataloğunu seçerek bu adımları gerçekleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like