Kilo Verdikten Sonra Vücut Nasıl Sıkılaşır?

Total
2
Shares

Vücut nasıl sıkılaşır? Sağlıklı beslenme ve düzenli spordan sonra verilen yüksek kilolar vücutta sarkmalara sebep olmaktadır. Kilo verdikten sonra sarkan vücut sıkılaştırmak da oldukça önemli ve zorlu bir süreçtir. Sarkan vücudu sıkılaştırmak için çözümler arasında ameliyat olduğu gibi ameliyatsız çözüm yollarına başvuranlar da oldukça fazladır. Kilo verirken sonrasını da düşünerek hareket etmek çok önemlidir. Yani kilo verme sürecinde hızlı bir şekilde kilo verdiren şok diyetlerden olabildiğince uzak durulmalıdır. Hızlı bir şekilde verilen kilolar aynı şekilde vücudun da hızlı bir şekilde sarkmasına ve cildin bozulmasına sebep olur.

Kilo verme sürecinde yaşanılan bazı olumsuzluklar, ameliyatsız gerdirmeler, bölgesel incelme ve selülit tedavisi gibi çözümlerle kısa süre içerisinde çözülmektedir. Aynı şekilde kilo verme sürecinde ve sonrasında düzenli bir şekilde yapılan sporlar da fit bir vücuda kavuşmak ve vücudun sarkmasını önlemek için oldukça iyi bir seçenektir.

Evde Vücut Nasıl Sıkılaşır?

Vücuda alacağınız yeteri kadar protein metabolizmanın hızlı çalışmasına ve yağ yakmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle de bol vitamin ve minarelli yiyecekleri tercih etmek, vücudun susuz kalmasını önlerken aynı zamanda kan akışını da hızlandırmaktadır. Kilo verirken derinizin sarkmasını istemiyorsanız beslenme programınıza mutlaka günlük 2,5 litre suyu eklemeyi unutmamalısınız.

Kilo verdikten sonra vücutta sarkmalar mutlaka olmaktadır. Bunun için pek çok çözüm yolu varken aynı zamanda evde yapacağınız egzersizlerle de sarkmanın önüne geçebilirsiniz. Kollardaki sarkmalardan kurtulmak içim dambıl kullanmak, karın sarkmaları içinse mekik çekmek bu süreçte sizlere yardım edecektir.

Kilo Verirken Vücudun Sarkmasını Önlemek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Egzersiz yaparken mutlaka ağırlık kullanmak gerekir. Ağırlık kullanmak zamanda sarkan derinin kas olmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • İçerisinde sülfat bulunan kozmetik ürünlerinden uzak durulmalıdır. Bakım yağları, nemlendiriciler ve şampuanlar bu ürünler arasında yer almaktadır.
  • Sauna veya havuzlarda yer alan klor, sarkan derinin toparlanmasına engel olmaktadır. Bundan dolayı da kilo verme süreci sonrasında bir müddet bu alanlarda uzak durmanız daha iyi olacaktır. Eğer girildiyse de hemen ardından duş alarak klordan arınılmalıdır.
  • Bol bol protein tüketmek bu süreçte oldukça önemlidir. Aynı zamanda günlük meyve ve sebze tüketiminize de önem vermeniz faydalı olacaktır.
  • Sarkan deriye süreceğiniz badem yağı da son derece faydalı olacak ve derinin çabuk toparlanmasına yardımcı olacaktır.
  • Yağlı abur cuburlar, çikolatalar ve baharatlı yiyeceklerden mümkün olduğunda uzak durulmalıdır.
  • Çiğ sebze ve meyvelere ağırlık verilmelidir.
  • Aloe vera gibi nemlendiriciler ile, vücudun nem dengesini sağlamak ve esneklik kazandırmak da işe yarayacaktır.
  • Cilt sağlığı için güneşlenmekten uzak durulmalıdır. Güneşten kaçınmak, vücudun sıkılaşma sürecini de hızlandırmaktadır.
  • Sabahları düzenli olarak yapılan yoga, stresten uzaklaşıp esneklik kazanmak, sağlıklı kilo vermek ve hatta derinin sıkılaşmasını için tercih edilen egzersizlerdendir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like