İçerik Yazarı Aranıyor: İş İlanları ve Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Sitemizde için içerik yazarlığı yapacak makale yazarları arıyoruz. SEO uyumlu firma hizmet içerikleri, kurumsal makaleleri ve blog yazıları yazabilen tecrübeli içerik yazarı aranıyor.

Siparişlerimizin çeşitliliği oldukça geniş olup, tanıtım yazıları, kurumsal içerikler, eğitim, sağlık, teknoloji, seyahat, moda, para kazanma ve daha birçok konuda içerikler üretiyoruz. Bu nedenle, farklı konularda yazma becerisi olan, araştırma yapabilen, özgün ve kaliteli içerikler üretebilen yazarlarla çalışmak istiyoruz.

Siparişlerimizi zamanında teslim etmeniz, TDK kurallarına uyan ve SEO uyumlu içerikler yazmanız bizim için önemlidir.

İçerik yazarı aranıyor: Firmamızla çalışmak istiyorsanız, lütfen daha önce yazdığınız referans içeriklerinizi maakleyazilarim@outlook.com adresiyle paylaşın. Referans makalenizi inceledikten sonra fiyat bilgisi ve çalışma şartları olarak bilgi maili atacağız.

Günümüzde pek çok şirket ve web sitesi, kaliteli içerikler üretmek için içerik yazarları ile çalışmaktadır. Peki, içerik yazarlığı nedir? Ne iş yaparlar? Bir içerik yazarı nasıl olunur? Bu yazımızda bu soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Şayet siz de içerik yazarlığına ilgi duyuyorsanız, okumaya devam edin!

İçerik Yazarı Ne Demek?

İçerik yazarları, internette yazılmış olan ve birçok farklı konuda bilgi sahibi olan kişilerdir. Bunlar; eğitim, sağlık, teknoloji, moda, seyahat, işletme ve daha birçok alanda içerik üretmeye yarayan kişilerdir. İçerik yazarları, internette okuyucuların ilgisini çekecek yazılar yazarak, markalara, web sitelerine veya diğer internet işletmelerine daha fazla ziyaretçi çekmelerinde yardımcı olur.

İnternette içerik yazarları, kendi bloglarında veya başkalarına içerik yazarak çalışabilirler. Bu kişiler, şirketler ya da işletmeler için ürünlerin veya hizmetlerin tanıtımını yapabilirler. İçerik yazarları, bir müşterinin ihtiyaçlarını bilir ve bu doğrultuda hedef kitleye ulaşmak için çeşitli temalarda yazılar yazar.

İçerik Yazarlarının Temel Görevleri

 • Bilgi toplama ve analiz etme
 • İçerik oluşturma
 • İçerik güncelleme ve iyileştirme
 • SEO (search engine optimization) akılda tutularak içerik yazma
 • Tutarlı kalma ve markaların tarzına uygun içerik üretme

İçerik yazarlığı, yenilikler ve yaratıcılık gerektiren bir iş olduğu için herkesin başarılı olamayabileceği bir alandır. Ancak, makale yazarlığı, herhangi bir yerde internet erişimi olanların yapabileceği bir iş olması açısından, oldukça caziptir.

İçerik yazarı aranıyor

İçerik Yazarlığı Ne İş Yapar?

İnternet teknolojilerinin yaygınlaşması sonrasında internetin hemen her alanında bir talep artışı yaşanmaya başladı. İnternet kullanıcı sayısının artması ile birlikte oluşan bu talep artışı, birçok farklı alana hizmet sunan uzman ihtiyacını da artırdı. Bu ihtiyaçların başında ise içerik yazarlığı gelmektedir.

İçerik yazarlığı, internet sitelerinin ya da blogların içeriğini oluşturma, düzenleme ve hazırlama işlerini yapan profesyonellere denmektedir. İçerik yazarları, SEO kriterlerine uygun olarak makale, blog yazısı, inceleme yazısı, reklam metinleri, basın bültenleri gibi birçok farklı türde içerik üretirler.

Makale yazarlığı yapmak, birçok farklı sektöre hizmet verebilir. Bu nedenle iyi bir gözlemci olmak ve sektörleri iyi takip etmek, içeriklerin daha doğru ve güncel olmasını sağlar.

İçerik yazarlığı, iş dünyasında önemli bir yere sahip olmuştur. İyi bir içerik yazarının ilgilendiği sektörlerde kendini sürekli geliştirmesi, araştırma yapması ve farklı bakış açılarına sahip olması gerekmektedir. Sadece yazı yazmakla kalmayıp, yazarların kendini sürekli yenilemesi, okuyucuların ilgisini çekmek ve mevcut bir kitlenin sürekliliğini sağlamasını da sağlamaktadır.

Dijital içerik Yazarlığı Nedir?

Dijital içerik yazarlığı, internet kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik web sitelerinde veya diğer dijital platformlarda yayınlanmak üzere yaratılan içerikleri hazırlama sürecidir. Bu özgün içerikler; blog yazıları, video içerikleri, sosyal medya içerikleri, ürün açıklamaları, makaleler ve e-kitaplar gibi çeşitli formatlarda olabilir. Genellikle bir dijital içerik yazarı, hedef kitleyi anlamak, anahtar kelimeleri yerleştirmek ve arama motorları için optimize etmek gibi ayrıntıları göz önünde bulundurmaktadır.

Dijital içerik yazarları, sektörlere göre spesifik konularda bilgi sahibi olmuş kişilerdir. Belirli bir konu hakkında bilgili olmak, yazının daha ilgi çekici ve bilgilendirici olmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, yazarlar çeşitli kaynaklardan araştırma yaparak özgün içerikler oluştururlar. Bu araştırma süreci, yazarların kendi düşüncelerini ve deneyimlerini de paylaşmalarını sağlar.

Bir dijital içerik yazarının diğer önemli görevleri arasında; belirtilen tarihlerde içerik teslim etme, paylaşım için uygun bir başlık ve açıklama oluşturma, görsel medya ve metinleri harmanlama yer alır. Böylece, içerik kitleleri etkileyebilir ve tercih edilebilir hale getirebilir.

20 comments
 1. Yazı yazmaktan haz duyan , tecrübeli kıvamında tecrübesiz bir yazarım. Kendi şahsıma ait düzinelerce bitmiş şiir ve düz yazı defterlerimi görerek hüzünlenmekten bıkmış vaziyetteyim. Okumaya bayılır , okuduğumu anlar , anladığımı da asla unutmam. Asla unutmamak bazen çok can sıkıcı olabiliyor lâkin bunun da işe yarar noktaları var. Editörlüğü gâyet rahat bir şekilde kavrayıp yapabileceğimi inanmaktan ziyâde biliyorum inşallah. Tabii olarak , bir şekilde başlamam gerektiğine inanıyorum ve bunun için de ön ayak olabilirseniz minnettâr kalacağım. -> edebiyatmavisi@gmail.com

 2. Siyasi tarihi kültürel ve psikolojik yazılar yazabilen bir insanım , daha once yazılarım birkaç yerel gazetede yayınlandı .
  Üniversite öğrencisiyim ve ek gelire ihtiyacim var

 3. Bu konuda kendime güveniyorum ve bol içerikli,özgün ve de çekici makaleleri zamanında size teslim edebilirim kesinlikle birlikte çalışabiliriz daha fazlası için watsaptan konusabiliriz tel no= 05362175897

 4. Kendime ve disardakiherhangi bir olaya duruma bir goruse vs vs herseye yazabilecek cok seyim olduguna inaniyorum biseyleri yazarak dile dokmek hobi benim icin cvbinizi mail ortamindanbekliyorum

 5. Ben daha once profesyonel manada ilk kitabını çıkartmış ve ikinci calısması dizi film senaryosu na dönüştürülmüş profesyonel bir yazarım bestelenmiş şiirler im bulunmakta kelimeler im emrinize amade dir 0539 451 38 69

 6. Merhaba,
  Özellikle spor,güncel olaylar,insan psikolojisi üzerine ilgiliyim.
  Her konuda özgün ve ilgi çekici yazı yazabilirim.
  Bilginize
  Saygılarımla

 7. Merhaba;
  Her türlü makale yazılır.Spor,siyaset,güncel olaylar ve dünyasal(küresel) olaylar hakkında makale yazılır.

  1. Ben kamu yonetimi okuyorum benim bir makalem var onu yazarmisiniz 10 gun icinde cevap verirseniz sevinirim..

 8. doksanların çocuğuyum ben , bilen bilir ya ne güzeldi o dönemin yaşanmışlıkları öyleki birikmiş gazete küpürlerinden dizilmiş ansiklopedi kitaplıkları , okullara haftalık kitap dağıtan minibüsler .. araştırma ödevlerimiz olurdu kütüphanelere gider akşama kadar ansiklopedi karıştırırdık ha birde el yazısıyla yazılırdı ödevler bilmezdik internetten ödev indirip tarayıcılardan çıkarmayı hem zaten ne gerek vardı mutluyduk biz öyle çünkü emek kokardı ellerimiz hem ne kadar emek gösterirsek o kadar taktir edilirsin bilinciyle edindigimizi çabalar eğlencemiz olurdu bizim memnunduk çünkü bu uğraşıdan .. neyse demem o ki 90 lar bir başkaydı saflıgın temizligin duygunun yoğun olduğu zamanlardı

 9. Merhaba,
  İstanbul Beykoz ‘ da oturuyorum.
  37 yaşındayım. Asıl mesleğim Muhasebe ve Açıköğretim Işletme
  bölümü okuyorum.
  Yazarlık hakkında birinci başta gelen
  alanım Şarkı Sözleri ve Şiir yazarıyım.
  Bununla ilgili özel dinleti sahne kongre fotoğraf ve gazete röportaj referanslarım ekte tarafınıza sunulmuştur. Ayrıca siyaset ve güncel hayat konuları gündem hakkında da yazılar yazmayı çok seviyorum. Ancak bu konularda böyle bir yerlerde anlaşma ve çalışmalarım henüz olmadı fakat çalışmak istiyorum. Sizin ilanınızı gördüm ve çok ilgimi çekti. Yazarlık benim için bir yaşam tarzıdır. Ve hayatım boyunca da yazmak istiyorum.
  Ayrıca Yepyeni Mobil Uygulama Fikirleri üretiyorum. Teknoloji ve Buluş Uzmanının.
  Sizden daha detaylı bilgi ve çalışma şartlarınız hakkında bilgil sahibi olmak istiyorum. Arz ederim.
  Saygılarımla,
  Sait Elmas
  0537 246 52 88

 10. Herkese merhabalar
  .bendeki potansiyeli paylaşmak için,makale yazmak istiyorum.

 11. Merhabalar üniversite öğrencisiyim. Bir çok alanda yazı yazabilir araştırmalar yapabilirim.

 12. Merhabalar suanda ev hanimiyim.evde yapabilecegim is ararken makale yazma geldi aklima.acikcasi bu konuda deneyimim yok fakat siir ve duzyazi cok yazdigim icin bu konudada kendime guveniyorum.zamanim cok ince eleyip duzgun makalalerle karsiniza cikabilirim uygun gorulurse.

 13. Merhaba.Ortaokul eğitimimi İngiltere ve sonrasında gelen sürecide Amerika’da tamamladım.Dinler Tarihi ve Sanat Tarih’i olmak üzere birçok alanda çeşitli araştırmalar da yer aldım.Şu an ise Büyükelçilikler ve yurtdışı bağlantılı firmalara çeviri işleri yapmaktayım.En büyük keyfim kelimelerden yeni dünyalar yaratabilmek ve insanları bu dünyalara dahil edebilmek.Sizinle de çalışmak isterim.

 14. Konuya hakimiyet,önsezi,makale için hissi her duyguya analiz gücüne sahibim ve aranan kişi benim

 15. Siyaset Bilimi,siyasi tarih,İslamiyet tarihi,Güvenlik politikaları,Kamu hukuku,Terörizm,Ekonomi,İstihbarat,Tarım ve Turizm politikaları üzerine yazılar yazabilirim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir