Pony At Çiftliği Kurarak Para Kazanmak

Total
2
Shares

İtalya, İngiltere, Amerika ve Avustralya gibi ülkelerde sıklıkla rastlanılan pony at çiftliği, ülkemizde de oldukça popülerleşmiştir. 40 cm ile 80 cm arasında değişen boylarıyla bu küçük tatlı atlar, hemcinslerine göre hem daha akıllı hem de daha beceriklidir. Bu atların ağırlıkları ise 90 kg ile 150 kg arasında değişmektedir. Pony at çiftlikleri, down sendromlu ve otizmli hastaların genellikle ziyaret ettiği yerlerden bir tanesidir. Çünkü bu çiftlikler, hastaların fiziksel aktiviteleri ve kas gelişimleri bakımından doktorlar tarafından önerilmektedir.

Pony at çiftliklerine kazanç olarak bakıldığı zamansa diğer çiftliklere nazaran daha yüksek kazançlar sunmaktadır. Çiftlik kurarak tur sayısı ve seans saati şeklinde hizmet verebilirsiniz. Çiftliklerde genel olarak saatlik ücret 100 TL’den başlamaktadır. Aynı zamanda 20 TL gibi tur ücretleri de vardır.

Pony At Çiftlikleri Nerede Kurulur?

Pony at çiftliği kurmak için ilk olarak bin 500 metrekare büyüklüğüne bir alan gerekmektedir. Daha çok turist alan ve doğal bitki örtüsüne sahip olan alanlar tercih etmeniz çiftlik kurmanız için çok daha avantajlıdır. İşe başlamadan önce ilk olarak başlayacağınız küçük çaplı pony at çiftliği kurarak para kazanmak kısa zaman içerisinde büyüme imkanı sunmaktadır.

Pony at çiftliği kurarak iş yapabilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için muhakkak küçük değil de büyük şehirlere yakın çiftlik kurmanız daha avantajlıdır. Örneğin; İstanbul’da, Bursa’da, İzmir’de pek çok küçük at çiftlikleri mevcuttur. Eğer sizler de bu şehirlerin ilçelerinde en çok ziyaretçi alan yerde pony at çitliği kurmak isterseniz şüphesiz ki çok büyük bir avantaj sağlayacağınızı unutmamalısınız.

Pony At Çiftliği Açmak İçin Ne Kadar Gerekmektedir?

Pont atlarının her türü de saman ve ot ile beslenmektedir. Bu küçük atlar 10 bin ile 25 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Yani çiftlik kurmak için 3 adet pony at aldığınız takdirde 40 bin ile 75 bin TL arasında bir sermayeye ihtiyaç duyarsınız. Ancak ülkemizde oldukça popülerleşen bu sektörde 3 at ile kalmanız doğru olmaz. En az 10 at ile çiftlik kurmanız bu alanda büyümeniz adına daha doğru olacaktır.

Pony At Çiftliği Kurmak İçin Devlet Teşviği Mevcut Mu?

Normal bir at çiftliği açmak ile aynı masraflara sahiptir. Eğer çiftlik kuracağınız alanın zemininde çimlenmeye dikkat ederseniz çiftlik için rahat rahat ruhsat almanız mümkündür. Ayrıca yaşınıza ve yapmış olduğunuz meslek koluna göre de Tarım İl Müdürlükleri 30 bin TL hibeli kredi vermektedir. Bunun yanı sıra KOSGEB de 70 bin TL faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like