Sakarya İş Fikirleri – Sakarya’da Ne İş Yapabilirim?

Total
0
Shares

Sakarya iş fikirleri açısından tarım ekonomik faaliyetlerde birinci sırada yer almaktadır. Hendek ve Karasu ilçelerinde daha çok fındık yetiştirilmektedir. Bununla beraber Sakarya şehrinde mısır yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Son dönemlerde şehirde sanayi büyük bir çıkışa geçmiştir. Kurulmaya devam eden sanayi kuruluşları şehrin ekonomik gücünü daha da arttırmıştır. Sakarya, bir milyona yaklaşan nüfusu ile Marmara bölgesinin dördüncü büyük şehridir.

İş planı oluşturarak kendi işinizi kurmak daha sağlıklı yol almanızı sağlamaktadır. İş planınızı oluştururken farklı tahminlerde bulunmalı ve olasılıkları iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Gerekli olan verilerin sağlıklı bulunması her zaman mümkün olmamaktadır. Ancak doğru şekilde tahminle oluşabilecek risklerin azalmasını sağlayabilmektedir. Sizde yakın zaman iş kurmak istiyorsunuz fakat yeterli sermayeniz bulunmuyorsa daha çok tecrübeye dayalı işleri tercih etmenizi öneririz. Bu yazımızda sizlere Sakarya’da yapılacak iş fikirlerini sunacağız.

Balık Üretim Çiftliği

Balık üretim çiftlikleri düşük sermayeli iş fikirleri arasındadır. Sakarya şehrinin Marmara bölgesinde merkezi bir yer bulunması bu sektöründe ilerlemesini sağlamaktadır. Balık üretim çiftliği kurarken harcayacağınız miktarlara dikkat etmeniz gerekir. Balık üretim çiftliği kurarkensizde yüzbinlerce lira harcayabilirsiniz. Küçük bir tesis açmak istiyorsanız bu işletme Sakarya’da iş fikirlerinde sizlerin bir adım önde olmanızı sağlayabilir.

Okul Kantini

Sakarya şehrinin gelişmiş bir il olması eğitiminde ileri bir seviyeye ulaşmasına neden olmuştur. Okul kantinleri de Sakarya şehrinde yapılacak iş fikirleri arasında yer almaktadır. Daha çok dershaneler veya özel okul içerisinde bulunan kantin işletmeleri üzerinden ciddi miktarlar kazanabilirsiniz. Sizde Sakarya şehrinde bulunan okul kantini ihalelerine katılabilir ve yepyeni bir iş kapısı elde edebilirsiniz. Okul kantini kurmaya yakın olduğunuz düşünüyorsanız ilk olarak bu işin sertifikasını almak için başvurmanız gerekmektedir. Daha sonra ise okul kantini ihalelerine başvurabilirsiniz.

Reklam Ajansı

Sakarya’nın İstanbul gibi metropol şehrinin yakınında yer alması büyük bir avantaj sağlamaktadır. İstanbul’da özellikle dizi ve film sektöründe çok fazla oyuncu aranmaktadır. Sizde küçük bir ofis açarak reklam ve oyunculuk konusunda iş yapmaya başlayabilir ve para kazanabilirsiniz. Sizin degrafik, reklam gibi konulara ilginiz bulunuyorsa bir reklam ajansı açarak yepyeni bir gelirin kapısını aralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like