Sivas şehrinde iş fikirleri

Sivas İş Fikirleri – Sivas’ta Ne İş Yapılabilir?

Total
0
Shares

Sivas kurtuluş Savaşı’nın başlamış olduğu Selçuklu döneminin en büyük eserlerinin yer aldığı yüzölçümü konusunda Konya şehrinden ikinci sırada bulunan bir şehirdir. Bu şehrin büyük kısmı İç Anadolu’nun yukarı Kızılırmak bölümünde bulunur. Sizde Sivas şehrinde yaşıyor ya da şehirde yatırım yapmak için yakın zaman ziyaret etmeyi planlıyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Yeni bir girişim yapabilmeniz sizlere önereceğimiz Sivas’ta iş fikirleri sizlere sizlere fikir verecektir.

Sivas’ta İş Tavsiyeleri

Mantar Yetiştiriciliği

Mantar Sivas şehrinin iklimi konusunda en uygun üretim gıdaları arasındadır. Kolay yetiştirilmesi ve talebin fazla olması mantarın popüler hale gelmesini sağlamıştır. Bu yüzden az sermaye kullanılarak Sivas’ta yapılacak iş fikirleri arasında mantar yetiştiriciliği yer almaktadır. İlk olarak mantar türünü yetiştireceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Ender bulunan türlerin satışı diğer yaygın çeşitlere göre daha kolay yapılmaktadır.

Catering Firması Açmak

Günümüzde nereye bakarsanız bir catering firması görebilirsiniz. Küçük bir yemek dükkanı iken şimdi oldukça büyük firmalar haline gelen yerler bulunuyor. Siz de bu Pazar içerisinde ekmek yiyenlerden bir tanesi olabilirsiniz. Yemek yapmayı seviyor ve bir iş kurma hayaliniz bulunuyorsa bu sektörde batma ihtimaliniz oldukça düşük yer alıyor.

Yumurta Üretimi

Yumurta konusunda insanlar artık doğal üretilmişleri tercih etmektedir. İnternet üzerinden okudukları sağlıksız yumurta haberleri nedeni ile daha pek çok vatandaş tedirgin olmaktadır. Güvenilir yumurta arayışında olan kişiler internet üzerinden sağlıklı ürünleri tercih etmektedir. Bu yerlerin başında da ise organik yumurta üretimi yapan çiftlikler bulunmaktadır. Sivas şehrinde uyun bir yer olması durumunda sizde yumurta üretimi yapabilirsiniz. Zaman içerisinde işinizi büyüterek büyük bir çiftliğin sahibi olabilirsiniz.

Çay Ocağı Açmak

Az sermaye kullanarak Sivas şehrinde iş fikirlerinden bir tanesi de çay ocağıdır. Sizde kaliteli bir hizmet vererek çay ocağınızın büyümesini sağlayabilirsiniz. Günümüzde insanlar çay ocağı gibi sıcak mekanları tercih etmektedir.

Sosyal insanların en fazla tercih ettiği çay ocakları kahvehanelere göre daha fazla ziyaret edilen mekanlar arasındadır. Çok az bir  sermaye kullanılacak yapılabilecek çay ocağı girişimcinin gerçekleştireceği yaratıcılığına bağlı şekilde para kazandıracaktır.

Diğer iş fikirleri ve para kazanma önerilerimizi de okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like